OBUDOWA STUDNI TYPU SZWEDZKIEGO

Obudowa studni typu szwedzkiego, to sposób wykonania górnej części studni głębinowej, w którym istotnym elementem konstrukcji jest wypuszczenie rury osłonowej studni na wysokość kilkudziesięciu centymetrów ponad poziom gruntu

Zwieńczeniem rury osłonowej jest aluminiowa lub z tworzyw sztucznych pokrywa. Rurociąg odprowadzający wychodzący jest ułożony poniżej poziomu zamarzania i podłączony jest bezpośrednio do obudowy za pomocą specjalnego mosiężnego złącza. Złącze to umożliwia łatwe, trwałe i szczelne mocowanie pompy głębinowej. Całość połączenia jest zakopana. Złącze jest wykonane z mosiądzu DZR odpornego na utratę cynku w wodzie pitnej (nie ulega korozji), dzięki czemu zachowuje własności mechaniczne na dziesiątki lat.

Czytaj więcej

Zobacz film instruktażowy

INFORMACJE TECHNICZNE

Istotnym elementem studni jest złącze typu szwedzkiego. Instalowane jest w rurze osłonowej na głębokości poniżej strefy przemarzania. Składa się z części stałej, zamocowanej do rury osłonowej za pomocą nakrętki mocującej z uszczelkami i dalej podłączoną do rurociągu, a także z części ruchomej związanej z pompą głębinową.

Część ruchoma złącza posiada:
  • otwory, przez które jest przeciągnięta lina, mocująca pompę;
  • gwint do montażu rurociągu tłocznego;
  • gwint od góry, dzięki któremu można zamocować narzędzie w postaci litery T do ustawiania pozycji części ruchomej wobec nieruchomej podczas montażu i demontażu pompy głębinowej

Połączenie części ruchomej i stałej jest szczelne dzięki zastosowania specjalnej konstrukcji z O-ringiem.

Złącze jest wykonane z mosiądzu DZR, który nie ulega korozji i innych elementów, które są dopuszczone do kontaktu z wodą pitną.

Dostępne są złącza na następujące średnice rurociągów: G25, G32, G40, G50 (1", 1 ¼ ", 1 ½ ", 2")

OBUDOWA NAZIEMNA STUDNI GŁĘBINOWEJ AKVOTERO TYPU LANGE

Obudowa naziemna studni głębinowej firmy AkvoTero należy do grup obudów typu lange. To rozwiązanie techniczne pozwalające zastąpić podziemną obudowę betonową w nowobudowanych studniach głębinowych. Dzięki specyficznej konstrukcji i zastosowaniu tworzyw sztucznych osiągnięto wiele pożądanych cech niemożliwych do uzyskania w tradycyjnych rozwiązaniach.

Czytaj więcej

OBUDOWA PODZIEMNA Z POLIETYLENU WYSOKIEJ GĘSTOŚCI PE-HD z uszczelkami

Obudowa studzienna została zaprojektowana z wykorzystaniem niemal 50 letniej tradycji wiercenia studni głębinowych, wykonywaniu obudów i montażu pomp przez naszą Firmę. Lata doświadczeń skłoniły nas do zaprojektowania od podstaw produktu trwałego i nowoczesnego, który zastąpi tradycyjne obudowy z kręgów betonowych z wykluczeniem ich największych wad – ciężaru i trudności z transportem i montażem, a przede wszystkim braku szczelności, czego skutkiem jest przedostawanie się wód gruntowych do studni głębinowej.

Czytaj więcej

RURY PVC GWINTOWANE

RURY FILTROWE PVC
RURY FILTROWE Z SIATKĄ
RURY GWINTOWANE PVC
HUCZKI PVC
DENKA PVC
PROWADNIKI PVC
PROWADNIKI KOSZYKOWE

Kontakt

AkvoTero s.c.
ul. Za Torem 41, 25-807 Kielce

www.akvotero.com
biuro@akvotero.com
+48 782 013 456
+48 41 234 50 00

Dane rejestrowe firmy:
AkvoTero S.C.
Brudzów 13B, 26-026 Morawica
NIP 657-291-63-70